W dniu 22.06.2025 w CAK-u Międzychód odbył się turniej w kopa sportowego i tysiąca. W zawodach uczestniczyło 61 graczy, wśród których oprócz członków Klubu Kontra-Rej gościliśmy wielu sympatyków gier karcianych z całej wielkopolski. Rozgrywki toczyły się w przyjaznej atmosferze, pomimo upału. Dziękujemy Dyrektorowi Cak-u Panu Jakubowi Zachciałowi za ufundowanie pucharów i medali dla zwycięzców.
Najlepszym zawodnikiem w turnieju kopa okazał się pan Zdzisław Paluch, wyprzedzając Piotra Klause i Jarosława Wojciecha. W tysiąca zwyciężył Henryk Napierała, przed Pawłem Zgódką, oraz Jakubem Koniecznym.
XIX Wielkie Smażenie Powideł - Mniszki 2024r. - 15.09.2024 r.
V Turniej o Puchar Starosty Międzychodzkiego - 31.08.2024 r. Stara Rozlewnia
Podsumowanie superpucharu za rok 2023
Wraz z rozegraniem ostatniego turnieju z cyklu zimowego GP podsumowaliśmy wyniki superpucharu, który wyłonił najrówniej grających karciarzy we wszystkich rozgrywkach tego roku. Zwycięzcą w kopa sportowego okazał się Dariusz Bartkowiak, który zgromadził 340 pkt, wyprzedzając Krzysztofa Brojanowskiego, oraz Władysława Ziółka. We wszystkich rozgrywkach wzięło udział 82 graczy.
Podsumowanie końcowe Zimowego GP
W dniu 16.12.2023 rozegrano ostatnią, piątą rundę zimowego GP. W całym cyklu wzięło udział 35-ciu graczy. Dopiero zacięty finisz wyłonił zwycięzców cyklu. Najlepszym graczem w kopa sportowego okazał się Krzysztof Brojanowski, który zgromadził 72 pkt, wyprzedzając aktualnego Mistrza Polski, Włodzimierza Paronia-71 pkt, oraz Dariusza Bartkowiaka-69 pkt. Najlepsi otrzymali puchary, oraz nagrody.
W trakcie rozgrywek odbyło się spotkanie wigilijne.
Z ostatniej chwili !!
Właśnie wróciliśmy z Mistrzostw Polski w Kopa Sportowego, które odbywały się w pięknej sali w Kluczewie. Dzięki hojności Starosty Powiatu Międzychodzkiego panu Rafałowi Litke, który sfinansował nam autobus, mogliśmy wspólnie odbyć podróż na zawody.
W turnieju wzięło udział blisko 300 zawodników, z których każdy marzył o zdobyciu tytułu.
Po przedostatniej rundzie dwóch zawodników naszego klubu, Włodzimierz Paroń-15,5 pkt z 16, oraz Wojciech Dyl-15 pkt, znajdowali się w ścisłej czołówce z szansami na sukces. Wojciech nie miał szczęścia i dołożył do swego dorobku tylko 1 pkt i cała odpowiedzialność za sukces spoczęła na Włodzimierzu, który dzięki bardzo rozważnej grze wygrał rywalizację na swoim stole i zakończył turniej z kosmicznym dorobkiem 19,5 pkt z 20. Po przeliczeniu wyników okazało się, że Międzychód ma trzeciego w historii mistrza polski.
Dodatkowo w klasyfikacji par Mistzami Polski zostali Włodzimierz Paroń i Wojciech Dyl, natomiast w klasyfikacji drużyn czteroosobowych Wicemistrzami Polski zostali Włodzimierz Paroń, Wojciech Dyl, Krzysztof Otto i Krzysztof Brojanowski.
Nasi zawodnicy zdominowali więc rozgrywki, osiągając największy sukces w historii naszego klubu. Wkrótce opublikujemy zdjęcia.
W dniu 17.09 w Mniszkach odbył się turniej z okazji Swięta Pieczenia Powideł.
W turnieju kopa sportowego rywalizowało 33 uczestników. Zwycięzcą został gość z Kościana pan Seweryn Kaczmarek, zdobywając 17.5 pkt. Skład podium uzupełnili gracze naszego klubu Henryk Antkowiak, oraz Wojciech Dyl.
W rywalizacji tysiąca spośród 8 graczy zwyciężył Zenon Nyga.
Wkrótce zamieścimy zdjęcia.
W dniu 09.09. w Starej Rozlewni odbył się turniej z okazji święta Podgrzybka.
W turnieju kopa sportowego wśród 28 uczestników zwyciężył Grzegorz Jasnosik zdobywając 17 pkt, który małymi punktami wyprzedził Wojciecha Dyla a podium uzupełnił prezentujący ostatnio bardzo dobrą formę Władysław Ziółek.
Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz puchary.
Wkrótce umieścimy wyniki tysiąca, oraz zdjęcia z turnieju.
W dniu 26.08.2023 w sali lustrzanej w CAiKu odbył się turniej w kopa sportowego, oraz tysiąca z okazji obchodów Dni Międzychodu.
W kopa rywalizowało 24 graczy, a turniej rozpoczęliśmy o 12.00. Zwyciężył Włodzimierz Fojud, który zebrał 17.5 pkt, wyprzedzając Henryka Antkowiaka -16 pkt, oraz Władysława Ziółka - 16 pkt. W tysiącu wśród 7-miu uczestników najlepszy okazał się Dariusz Hoffman.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i puchary a zamknięcia turnieju dokonała Pani Dyrektor CAiKu Natalia Czarnecka
W dniu 23.07.2023 w Chrzypsku odbył się turniej w maratońskiej formule pod nazwą Triatlonu Karcianego. Formuła rozgrywek zakładała rozegranie mini turniejów składających się z czterech rund kolejno w kopa sportowego, tysiąca, oraz czerwoną baśkę.
Grano od godziny 10 do 20 a w przerwach między poszczególnymi rodzajami gier można było posilić się gorącym posiłkiem a także wędzoną rybą. W turnieju wzięło udział 39 graczy, a duży sportowy sukces odnieśli gracze naszego klubu Kontra Rej, gdyż całe podium należało do naszych członków. Zwyciężył Piotr Olszowski przed Władysławem Ziółkiem i Adamem Gidlewiczem. Zwycięzcy otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy wrócili do domów zmęczeni ale także zadowoleni.
♦♦♦
W dniu 21.07 2023 na łowisku w Starym Gorzycku odbył się V ostatni turniej w kopa sportowego oraz tysiąca z cyklu Letniego GP.Przed rozpoczeciem rywalizacji odbyo się Nadzwyczajne Zebranie Członków Klubu, na którym jednomyślnie podjęto decyzję o przyznaniu ustępującemu prezesowi Panu Marianowi Krawczakowi tytułu Honorowego Członka Klubu, co stanowi podziekowanie za kilka lat pracy dla Klubu. Nz zakończenie cyklu wręczono puchary i nagrody dla zwycięzców, oraz dyplomy dla wszystkich uczestników. Szczegółowe wyniki można prześledzić w zakładce wyniki.
♦♦♦
Uchwała nr 2/2023 r.
Zarząd Międzychodzkiego Klubu Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra - Rej
w Międzychodzie z dnia 03,07.2023 r.
w sprawie:
Nadzwyczajnego Walnego Zebrania MKSGK i U Kontra - Rej w Międzychodzie.
Działając w oparciu o &17 pkt.3 Zarząd MKSGK i U Kontra - Rej w Międzychodzie na swoim
posiedzeniu w dniu 03.07.2023 r. podjął uchwałę o zwołaniu w dniu 21 lipca 2023 r. o godz.17/30
w Łowisku Gorzycko Stare u P. Kaszkowiaka Walnego Zebrania Sprawozdawczego.
godz.17/30 jest to pierwszy termin. W przypadku braku co najmniej 1/2 liczby uprawnionych
zgodnie z statutem &22 pkt.2 Walne Zebranie Sprawozdawcze odbędzie się w drugim terminie tj.
21 lipca o godzinie 17/45
Porządek obrad stanowi załącznik do niniejszej uchwały.
Zawiadomienie o miejscu i porządku obrad zostanie przedstawiony zgodnie z &17 pkt.2
Statutu .
Prezes Zarządu - Gąbka Paweł
Sekretarz Zarządu - Kubacka Dorota
Skarbnik - Brojanowski Krzysztof
Członek Zarządu - Lubik Wojciech
♦♦♦
23.06.2023r. na Łowisku w Gorzycku Starym odbyły się wybory nowych
władz klubu Kontra - Rej w Międzychodzie.
Gąbka Paweł - prezes
Kubacka Dorota - sekretarz
Brojanowski Krzysztof - skarbnik
Lubik Wojciech - członek
♦♦♦
23.06.2023r. Zarząd Klubu Kontra - Rej wybrał nowe władze. Ustępujący Prezes
Marian Krawczak podziękował obecnemu zarządowi -były dyplomy ,upominki
oraz kwiatki dla najbardziej zaangażowanych w działalność klubową.
♦♦♦
W HoteluNeptun rozegrano turniej w kopa sportowego oraz w tysiąca. Przybyło 60 zawodników, którzy
brali udział w rozgrywkach. Impreza bardzo udana. Turniej otworzył p. Krzysztof Wolny Burmistrz
miasta Międzychód . Zamknięcia dokonał p. Rafał Litke Starosta Międzychodzki i wręczył
Wojciech, Olszowski Piotr, Troszczyński Sławomir, Dyl Wojciech,natomiast przy stolikach
zasiadło 196 graczy z różnych regionów Wielkopolski, najlepszym 40zawodnikom wręczono puchary
oraz nagrody.
Wyniki naszych zawodników umieszczono w zakładceWYNIKI
♦♦♦
Informuję wszystkich zainteresowanych, że turniej GP zimowe III sesja który miał się odbyć 11 listopada 2022 r. zostaje przeniesiony na dzień 2 grudnia br. (piątek godz. 18:00)
W dniu 11 listopada br. w miejscowości Kluczewo odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski , dla zainteresowanych przypominam początek turnieju godz. 13:00(zapisy od godz. 12:00)
M. Krawczak
♦♦♦
Dnia 10 września br. w Gorzycku Starym na terenie Łowiska SAZAN odbyło się klubowe spotkanie rekreacyjne.
Wspaniała atmosfera, przepyszne jedzenie.
♦♦♦
Pragnę poinformować zainteresowanych uczestników gier karcianych , że miejsce rozgrywek z przyczyn od nas nie zależnych zostało zmienione na świetlice wiejską w Tuczępach
♦♦♦
MARATON 2022r.
♦♦♦
W dniu 27-08-2022r. został rozegrany turniej z okazji Dni Międzychodu w sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr.2. Na spotkanie przybyło ogółem 55 zawodników. Turniej rozgrywano w kopa sportowego oraz w tysiąca. Rozdano ogólnie 20 nagród rzeczowych oraz 4 puchary. Najlepszym zawodnikom zostały wręczone puchary i nagrody na scenie głównej przez p. Burmistrza Krzysztofa Wolnego oraz przez p. Dyrektor Natalie Czarnecką.
Ogólne wyniki turnieju podane są na zakładce - WYNIKI 2022
♦♦♦
GP LETNIE
I miejsce Bartkowiak Dariusz
♦♦♦
24-07-22r. jesteśmy po turnieju - 52 zawodników w kopa sportowego 14 w tysiąca. Impreza bardzo udana - poczęstunki wspaniałe . Sponsor - wójt gminy p. Edmund Ziółek ufundował puchary oraz nagrody.
I Miejsce Lehman Wiesław
I Miejsce TYSIĄC - Nowak-Paś Urszula
♦♦♦
♦♦♦
Następna smutna wiadomość - odszedł od nas członek naszego klubu Kontra-Rej kol.
Wacław Waśkowiak.
(zapamiętamy go jako spokojnego nie konfliktowego gracza w kopa sportowego)
Pogrzeb odbędzie się śp. Wacława w dniu 13-07-2022 r. w miejscowości NOJEWO o godz. 11:00
♦♦♦
W dniu dzisiejszy tj. 03-07-2022 r. odszedł od nas kol. Ireneusz Borowiak - pierwszy skarbnik klubu Kontra - Rej.
Cześć Jego Pamięci.
♦♦♦
Dnia 03 czerwca 2022 r. na Łowisku w Gorzycku Starym odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra - Rej w Międzychodzie za okres działalności Zarządu 2021 r. W zebraniu udział wzięło 31 członków Klubu ,którym przewodniczył Krzysztof Lamcha.
-p. księgowa p. Dorota Kubacka zapoznała zebranych z wynikami za rok 2021. Uchwałę nr. 2 w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2021 przyjęto głosami "za"-31. głosy przeciw -0. Oceniono pozytywnie wyniki działalności klubu.
Przewodniczący zebrania poinformował, że do Zarządu wpłynął wniosek Włodzimierza Paronia o rezygnacji z pełnienia funkcji wiceprezesa Zarządu. Rezygnacja została przyjęta. Zarząd podjął decyzję , że do końca kadencji pracował będzie w składzie 4 osobowym.
Udzielono absolutorium członkom Zarządu.
W zamach wolnych wniosków Piotr Olszowski zgłosił dwa wnioski:
1. W regulaminie gry zmienić punktację z 4-3-2-1 na 5-3-2-1
2. Zmienić punktacje za honorowe zollo - du z 30 pkt. na 15 pkt.
Następny wniosek zgłoszony przez Andrzeja Hoffmanna dotyczy, aby grającym np. 5 sesji odrzucić najsłabszy wynik z jednej sesji.
Wnioski zostały uwzględnione w protokole Komisji Uchwał i Wniosków.
Opracował: M. Krawczak
♦♦♦
SPROSTOWANIE TERMINU:
Informuję wszystkich zainteresowanych, turniej w Chrzypsku Wielkim "SIELAWA" zostanie rozegrany dnia 24-07-2022r.(niedziela) o godzinie 12:00
♦♦♦
Dni Międzychodu odbywają się w dniach 27 i 28 sierpnia, turniej w kopa sportowego i tysiąca przewidziany jest
na dzień 27 sierpnia na godzinę 12:00 (sobota)
w Szkole Podstawowej Nr. 2 (obok Urzędu Gminy)
♦♦♦
♦♦♦
♦♦♦
Informuję wszystkich zainteresowanych zmianami w niektórych turniejach:
- GP Letnie gramy w terminach jak na plakacie, lokalizacja Łowisko Gorzycko Stare.
- Dni Międzychodu termin 27-08-2022r. (sobota) godz. 14:00 Szkoła Podstawowa Nr.2
♦♦♦
Turniej o Puchar Starosty Międzychodzkiego rozegrano w Hotelu Neptun w Międzychodzie.
Na turniej przybyło 58 zawodników.
I miejsce i PUCHAR w kopa sportowego zdobył zawodnik z Międzychodu kol. Zdzisław Wesołowski,
natomiast w tysiąca pierwsze miejsce zajął Stefan Misiewicz.
♦♦♦
Klub Kontra - Rej w miejscowejprasie
♦♦♦
Podziękowanie świąteczne na pierniku dla Nadleśnictwa w Międzychodzie oraz dla Banku Spółdzielczego w Drezdenku za wspieranie Klubu Kontra - Rej.
♦♦♦
Dnia 23-04-2022 r. o godz. 13:00 rozegramy turniej w kopa sportowego oraz tysiąca w Starej Rozlewni w Międzychodzie. Jest to turniej poświęcony pamięci założyciela klubu Kontra - Rej śp. Marka Pospiesznego. Ilość miejsc ograniczona, warunki lokalowe nie pozwalają nam na przyjęcie wszystkich chętnych.
Opracował: M. Krawczak
♦♦♦
Komunikat : GP Wiosenne V sesja zostanie rozegrana w innym terminie t.j.
13-05-22r. a nie jak było zaplanowane 06-05-22r. miejsce i godzina się nie zmienia.
Przed turniejem zawodnicy zostaną powiadomieni komunikatorem: SMS
♦♦♦
PUCHAR BURMISTRZA 2022r.
♦♦♦
Dnia 26-03-22r. w Domu Kultury w Międzychodzie odbył się turniej o Puchar Burmistrza p. Krzysztofa Wolnegow kopa sportowego oraz w tysiąca. Na spotkanie turniejowe przybyło 44 zawodników. Zaproszeni goście p. Burmistrz Krzysztof Wolny oraz p. Dyrektor CAK Natalia Czarnecka dokonali otwarcia naszego turnieju. Na zawodników czekało 18 nagród oraz 4 puchary. Pierwsze miejsce w kopa sportowego zdobył zawodnik klubu Kontra - Rej kol. Krzysztof Kawa, w tysiąca kol. Henryk Napierała. Komplet wyników znajduje się w bloku WYNIKI 2022
♦♦♦
W dniu 11 marca został rozegrany turniej GP III Sesja w ramach tych rozgrywek zagraliśmy turniej
charytatywny. Szczodrość zawodników była ogromna, zebrano kwotę 1910zł. Całą kwotę przekazano
do fundacji SIEPOMAGA.
♦♦♦
W sobotnie przedpołudnie 26.02.2022 r. w Starej Rozlewni w Międzychodzie odbył się VIII Memoriał im. Dominika Początka w kopa sportowego oraz tysiąca. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 50 zawodników z Międzychodu , Kościana oraz Gorzowa Wlkp. Wśród zawodników uczestniczyło 6 pań. Rywalizacja rozgrywek odbyła się w klasyfikacji indywidualnej. Prezes klubu Marian Krawczak wręczył najlepszym zawodnikom puchary i cenne nagrody. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się Lucyna Krawczak – Międzychód, a najstarszym zawodnikiem biorącym udział w turnieju tradycyjnie był Franiczek Minge – Międzychód, którzy otrzymali nagrody rzeczowe. W trakcie turnieju oraz na zakończenie rozgrywek wszyscy zawodnicy otrzymali obfity i smaczny poczęstunek.
Zawodnicy nagrodzeni w kopa sportowego.
Zielonka Zbigniew – Międzychód 18/168 pkt
Kaczmarek Piotr- Kościan 17,5/114
Bartkowiak Krzysztof – Międzychód 16/130
Krawczak Lucyna – Międzychód 15/38
Brojanowski Krzysztof -Międzychód 15/21
Antkowiak Henryk – Międzychód 15/10
Wachowiak Krzysztof – Międzychód 14,5/73
Krawczak Marian – Międzychód 14,5/83
Kasperczak Eugeniusz – Gorzów Wlkp. 14/73
Waśkowiak Wacław – Międzychód 14/65
Wesołowski Zdzisław – Międzychód 14/54
Szadkowski Jarosław – Międzychód 14/54
Dyl Wojciech – Międzychód 14/27
Olszowski Piotr – Międzychód 14/8
Bartkowiak Dariusz – Chrzypsko Wielkie 14/2
Zawodnicy nagrodzeni w tysiąca:
Pietrowska Krystyna 17/3610
Hoffmann Dariusz 14/3180
Starzak Krzysztof 13/3280
W dniu 26.02.22r. rozgrywamy Memoriał im. Dominika Początka w kopa sportowego
oraz tysiąca.
Turniej organizowany jest dla członków klubu.
Godzina rozpoczęcia 11:00
Stara Rozlewnia
♦♦♦
Pragnę przypomnieć wszystkim graczom , że obecne rozgrywamy GP wiosenne.
Terminy turniejowe to:
04-02-2022r. II sesja
11-03-2022r III sesja
08-04-2022r. IV sesja
06-05-2022r.. V sesja
Wszystkie turnieje rozgrywane są w Starej Rozlewni o godz. 18:00
♦♦♦
Zapraszam wszystkich pasjonatów staropolskich gier karcianych
do oglądania programu STARSZAKI TVP3 w dniu 22.01.22 r. o godz. 7:30.
Udział bierze klub Kontra -Rej Międzychód.
Witam w Nowym Roku 2022 wszystkich sympatyków kopa sportowego oraz tysiąca i zapraszam
na turniej okolicznościowy na dzień 15.01.2022 r. na godz. 11: 00 do Starej Rozlewni w Międzychodzie.
Na turnieju przewidziane jest nagrywanie i zapoznanie się z atmosferą klubową w czasie odbywającego
w dniu 09.11.2021 r. odszedł z naszego grona kopiarzy, kolega MACIEJ MISIEWICZ
Cześć Jego Pamięci.
Na cmentarzu w rodzinnej miejscowości Wierzbno , pożegnaliśmy naszego kolegę i zawodnika śp. Macieja. Na ostatnią drogę przybyli koledzy kubowi z Międzychodu oraz z Gorzowa Wlkp. z którymi Maciej często grywał.
W Starej Rozlewni (w ogródku) dnia 29.05.2021r. Klub Kontra-Rej rozegrał turniej w kopa sportowego oraz tysiąca o II Puchar p. Starosty Rafała Litke. Patronat nad turniejem objął Starosta Międzychodzki. Otwarcia zawodów dokonała w imieniu Starosty p. Kinga Jasiak – kierownik działu promocji.
W Starej Rozlewni (w ogródku) dnia 22.05.2021r. Klub Kontra-Rej rozegrał turniej w kopa sportowego oraz tysiąca, ku pamięci Marka Pospiesznego. Był to II Memoriał w 2 rocznice śmierci naszego kolegi i założyciela klubu Kontra -Rej.
W dniu 15.05.2021r. Klub Kontra Rej w Międzychodzie rozegrał po długiej przerwie spowodowanej okresem pandemii VII Memoriał Dominika Początka.
Na turniej przybyło 34 zawodników oraz goście zaproszeni na otwarcie turnieju p. Burmistrz Krzysztof Wolny, wnuczka D. Początka p. Ewa Miller oraz działacz społeczny Edward Szuflak.
Zawodnicy zdobyli wiele wspaniałych nagród ufundowanych przez Urząd Gminy Międzychód ,Centrum Kultury i Animacji w Międzychodzie oraz Starostwo Powiatowe w Międzychodzie.