Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra-Rej

 

PODSUMOWANIE TURNIEJU KOPA SPORTOWEGO, SKATA I TYSIĄCA Z OKAZJI XII ŚWIĘTA SMAŻONYCH POWIDEŁ MNISZKI 2018

 

Turniej zorganizowany został przez MKSGK i U Kontra – Rej w Międzychodzie pod patronatem Krzysztofa Wolnego Burmistrza Międzychodu. Projekt współfinansowany był ze środków budżetu Gminy Międzychód.

Miłośnicy staropolskich gier karcianych, którzy zjechali w liczbie 56 osób z dziesięciu powiatów Wielkopolski i Lubuskiego, nieżałowali swojej decyzji!

Klimat Święta Powideł stanowił dla nich duże zaskoczenie, a frekwencja wszystkich gości  – turystów, dopełniła swego.

Tak więc wybór tego święta jako miejsca rozgrywek okazał się bardzo trafny. Z racji pięknej pogody atmosfera gry pod namiotem jeszcze bardziej wprawił wszystkich uczestników turnieju w znakomite nastroje.

W turnieju Kopa sportowego wzięło udział 48 zawodników, co oznacza, że grano przy 12 stolikach.

Turniej był próbą generalną przed zbliżającymi się wielkim krokami VI MP w Kopa sportowego, które odbędą się 30 września 2018 w Jutrosinie (powiat Rawicz). 

Jak to pokazuje tabela wyników próba bardzo pozytywnie przebiegła dla zawodników Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego, którzy zajęli czołowe miejsca, łącznie z I, które wywalczył Mariusz Staroń; z wyjątkiem drugiego, które padło łupem przedstawiciela powiatu obornickiego.- Zbigniew Kowalski.

Jednak tuż za czołówką turniejowa była plejada naszych zawodników, której przewodził Władysław Ziółek (VI m-ce). W dziesiątce turniejowej na IX miejscu uplasował się również przedstawiciel Wolsztyńskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego – Grzegorz Nowak.

Czterech najlepszych zawodników otrzymało puchary; za I i II miejsce ufundowane przez Burmistrza Międzychodu, za III m-ce przez Dyrektora BP i CAK  w Międzychodzie, zaś za IV m-ce przez Klub Kontra – Rej.

Czwórka najlepszych zawodników oraz do XII miejsca nagrodzona została również nagrodami rzeczowymi sfinansowanymi z budżetu Gminy Międzychód oraz Klubu Kontra – Rej.

W turnieju Tysiąca udział wzięło 6. zawodników. W tym przypadku dominacja należała do zawodników z Chludowa – Gmina Suchy Las – powiat poznański, którzy zajęli dwa czołowe miejsca. Trzecie miejsca zajęła Grażyna Piekarska, a czwarte Henryk Napierała (Klub Kontra – Rej).

Trzech najlepszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Międzychodu za I i II m-ce oraz zarząd Klubu Kontra – Rej za III m-ce. Czterech najlepszych zawodników nagrodzonych zostało nagrodami rzeczowymi.

Z kolei w turnieju Skata udział wzięło 4 zawodników, którzy rywalizowali przez trzy rundy po 36 rozdań.

Turniej wygrał Piotr Mizgajski z Dormowa (Klub Kontra – Rej), który wyprzedził Stanisława Antonowa z Pszczewa, który po raz pierwszy zaszczycił nasze rozgrywki.

Trzech najlepszych zawodników otrzymało puchary, za I i II ufundowane przez Burmistrza Międzychodu, a za III m-ce przez Jacka Kaczmarka dyrektora Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, a cała czwórka również pamiątkowe nagrody.

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Krzysztof Lamcha – radnym Rady Miasta i Gminy w Międzychodzie oraz Wojciech Dyl przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie.

Wielkie podziękowania za udział w turnieju wszystkich naszych Przyjaciół i Kolegów. Wielkie podziękowania dla wszystkich współorganizatorom turnieju serdecznie dziękujemy, w tym również dla Ryszarda Niżnika – sołtysa Tuczęp za wypożyczenia stołów świetlicowych. Wielkie, wielkie dzięki.

 

Opracowanie: Marek Pospieszny

WYNIKI KOP

WYNIKI TYSIĄC

WYNIKI SKATA

 

    Międzychodzki Klub Sportowych Gier Karcianych i Umysłowych Kontra-Rej
© 2015 MKSGKiU Kontra-Rej. Realizacja i hosting: Force-net Usługi Informatyczne

Please publish modules in offcanvas position.